O nás

Spolek okrašlovací Vladař - SOVa je volné sdružení přátel, kteří občas rádi udělají NĚCO pro společnou věc. Podařilo se nám vydat knihu o námi spravovaných památkách. Scházíme se podle potřeby při brigádách. Někdy jsme dva, někdy nás je dvacet, prostě jak kdy.
Zakládající členové jsou manželé Hnykovi a Dan Smysl. To, že založíme okrašlovací spolek, nás napadlo téměř současně 13. června 2010. Pamatuji si to přesně, protože to bylo v den, kdy jsme stavěli lavičku pod dubem u Kolešova a našli jsme v křoví náš první rozvalený křížek (tehdy jsme ještě netušili, že to je podstavec pod Svatou Barboru). Řekli jsme si, že by bylo hezké podstavec opravit, a časem možná i nějaký další.
Nutnost oficiální organizace přišla tehdy, když křížků přibývalo a my se rozhodli shánět peníze na opravu i pomocí různých dotací. Potřebovali jsme IČO, číslo účtu, stanovy atd., atd.... Uvítali jsme návrh občanského sdružení Žlutice 2000 o.s., které nás vzalo pod svá křídla a společně s divadelním souborem Žlutičan a pěveckým sborem Rosa Coeli jsme se stali součástí tohoto sdružení.

Některé informace o památkách byly čerpány ze stránek www.pamakyaprirodakarlovarska.cz.

Zakládající členové:

  • MUDr. Hana Hnyková
  • Ing. Michal Hnyk
  • Ing. Daniel Smysl